Rowery damskie to zazwyczaj nie tylko proste środki transportu. Kobieta lubi, kiedy jej pojazd jest indywidualny i podkreśla jej osobowość oraz pasuje do niej jak ulubiony element garderoby.
Główne zalety roweru damskiego
Jednoślad to zdecydowanie dobry pomysł na dojazd do pracy, szczególnie w okresie wiosenno-letnim. Poza wskazaniami zdrowotnymi, warto wspomnieć o oszczędnościach. Rower jest zdecydowanie bardziej ekonomicznym środkiem transportu niż auto lub komunikacja miejska, a na dodatek pozwala na omijanie korków w godzinach popołudniowych.
Rowery damskie — czy różnią się od męskich?
Skąd wiesz, że masz przed sobą rower dedykowany dla kobiet? Czy to naprawdę tylko kolor i kobiecy design, czy są jakieś inne różnice?
Jak to często bywa, różnice tkwią w szczegółach i wykraczają daleko poza sam wygląd. Tymczasem producenci rowerów dobrze wiedzą, jak kobiety i mężczyźni różnią się pod względem jazdy na rowerze i biorą to pod uwagę, produkując różne modele. Dzięki temu każdy może znaleźć, który będzie pasował jak ulał.
Rowery damskie — rama
U kobiet stosunek długości nóg do górnej części ciała jest inny niż u mężczyzn. Jest to interesujące ze względu na konstrukcję ramy, ponieważ rama, która została stworzona z myślą o kobiecych wymiarach, jest prawdopodobnie znacznie wygodniejsza do jazdy niż modele „męskie”.
Kierownica i uchwyty
Zazwyczaj ramiona kobiet są węższe, a dłonie nieco mniejsze niż u mężczyzn, dlatego kierownice w rowerach damskich są zazwyczaj nieco mniejsze, a uchwyty nieco cieńsze. Ten ergonomiczny aspekt ma duże znaczenie zwłaszcza podczas długich wycieczek.